Добредојдовте на Џилардино

Our Company

Our Mission

GILARDINO’s mission is to be the trustable and reliable supplier as well as build a reputable brand name with global influence in the flooring industry.

Вовед

     GILARDINO prides itself on unequaled expertise in producing healthy, stylish and eco-friendly resilient flooring products, mainly SPC Rigid Core Vinyl Flooring, Luxury Vinyl Flooring, PVC Commercial Vinyl flooring, SPC Wall Deco Panels and etc. With two flooring mills located in Jiangxi province and Hebei province of China, GILARDINO has large facilities readily available to fulfill clients' orders with speed and dependable availability. 

    Our depth of experience and expertise in the resilient flooring industry allows us to offer the ideal combination of prompt delivery and accurate service. We take pride in using quality materials, state-of-the-art equipment and exacting safety and quality control measures to ensure that each and every customer receives the highest quality product. With numerous and varied styles to choose from, each collection comes with its own factory warranty.

    In year 2019, Jiangxi Gilardino Building Materials Technology Co.incorporated with Shanghai Topjoy Industrial Co., Ltd, marking a new Milestone of the company development towards professionalization and internationalization in world resilient flooring industry.

未标题-1

Нашата фабрика и производствена линија

Пакување и транспорт

未标题-1

Најчесто поставувани прашања на СПЦ Кликнете Планк винил тротоарите

 

Прашање 1: Дали вашата компанија трговско една или фабрика?

А: Фабрика и трговија (имаме сопствена фабрика страницата.)

 

Прашање 2: Како можам да добијам примерок од потребен материјал за потврдување на квалитетот?
А: Ве молиме даде точната големина и дебелина треба што е можно повеќе. Ние ќе го изберат соодветни примероци за вас според вашите спецификации.

 

В3: Како е вашиот задолжен примерок?
А: Ние обезбедуваме бесплатен примерок со товарни да се соберат или товар припејд од страна на клиентите. И Експрес време е 3-5 работни дена.

 

Q4: Како за вашата Минимум цел количество (MOQ)?
А: Редовен производ: 200 квадратни метри на дизајн.

 

П5: Што е времето за испорака?
A: Обично 10-30 дена. Ние сами 30 екструдерски линии, 6 сечење и slotting машини, 4 UV слој линии и стотици квалификувани работници, кој може да гарантира испорака на време.

 

П6: Дали може да ни помогне да се скрати на олово време? Бидејќи таму не е ни преостанува да ја испорача стоката на нашите клиенти во рамките на олово време доволно време.
А: На некој начин, да, ние може да се добие нашата фабрика презакажува на производство, се додека не се под влијание на олово време на другите наши клиенти.

 

П7: Што е вашето плаќање?
A: Нашиот мандат плаќање е обично од страна на T / T-30% во однапред како депозит и плати пред shippment рамнотежа. Ние исто така, прифати L / C, Paypal, и Western Union.


WhatsApp Онлајн Chat!